KRAV Mevzuatı

KRAV Mevzuatı

KRAV, İsveç Patent ve Tescil Bürosu’na kayıtlı bir ticari marka olan, İsveç’in gıda alanında en tanınmış etiketidir. Özellikle hayvan refahı, sağlık, sosyal sorumluluk ve iklim etkileri açısından yüksek standartlara sahip ekolojik prensiplere dayalı içecekleri hedefler.

KRAV’ın vizyonu, tüm gıda üretiminin ekonomik, ekolojik ve sosyal olarak sürdürülebilir olması ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılama yeteneklerinden ödün vermeden mevcut ihtiyaçları karşılamasıdır.

İsveç’e organik ürün ihraç edebilmeniz için gerekli olan KRAV etiketini kullanmak istiyorsanız, organik üretim faaliyetinizin uygunluğunu, KRAV standartlarına göre inceleme ve sertifikalandırma yetkisine sahip bağımsız sertifika kuruluşları tarafından onaylatmanız gereklidir.

IFOAM Standartlarına uyarlanan ve IFOAM Standart Ailesi’ne dahil edilen, KRAV standardı bazı konularda AB standartlarından daha katıdır. KRAV standardı, her yıl web sayfalarında güncellenmiş olarak yayınlanır. Bu nedenle, güncel standarda https://www.krav.se/en/standards/download-krav-standards/ linkinden ulaşabilirsiniz.

KRAV Standartları, tüm gıda üretim zinciri ve her tür gıda üretimi için standartları içeren 20 bölümden oluşur. Standart; bitkisel üretim, hayvancılık, yem üretimi, gıda işleme, mağazalar, yemek hizmetleri, restoranlar, balıkçılık vb.ni içerir.

Standartlar

Hizmetler

Hemen bir müşteri temsilcisinden yardım alın
Organik tarım alanındaki hizmetler ve standartlar hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın

2012 yılında faaliyete başlayan Başak Ekolojik, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Ve Türk Akreditasyon Kuruluşunun denetimi sonucu verilen yetki doğrultusunda organik tarımda denetim ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

Başak Ekolojik

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin