USDA NOP Mevzuatı

USDA NOP Mevzuatı

Tüm USDA organik ürünlerinin üretimi, işlenmesi, etiketlenmesi ve uygulanması için kural ve düzenlemeleri, Ulusal Organik Program (NOP) geliştirir. NOP, 4 faktörden oluşur. Bunlar:

USDA organik yönetmeliği 7 CFR Part 205

Yasaklanmış uygulamalar, gereklilikler ve Ulusal İzin Verilen ve Yasaklı Maddeler Listesi dahil olmak üzere tüm USDA organik standardı içerir.

https://www.ecfr.gov/cgi-bin/text-idx?c=ecfr&sid=3f34f4c22f9aa8e6d9864cc2683cea02&tpl=/ecfrbrowse/Title07/7cfr205_main_02.tpl

Program El Kitabı

Rehber dokümanların, politika notlarının ve talimatların bu derlemesi, politikaları açıklığa kavuşturmayı ve organik faaliyetlere sahip olan, yöneten veya NOP yönetmeliklerine uyarak sertifikalama yapan kişilere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

https://www.ams.usda.gov/rules-regulations/organic/handbook

1990 Organik Gıdalar Üretimi Yasası

Ulusal organik Program (NOP) u tanımlayan ve ABD’de satılan, etiketlenen veya “organik” olarak gösterilen tarım ürünlerinin yetkisini oluşturan Yasa.

https://uscode.house.gov/view.xhtml

Tarihçe

NOP standartlarının geçmişi, Ulusal Organik Programı oluşturan son kuralın tarihçesi

https://www.ams.usda.gov/rules-regulations/resource-center-preamble

NOP’un organik bitkisel ürün, organik hayvancılık ve organik işleme standardına doğrudan ulaşmak için https://www.ams.usda.gov/grades-standards/organic-standards linkine başvurunuz

NOP’a göre organik sertifikasyonun temel prensiplerine ulaşmak için https://www.ams.usda.gov/services/organic-certification linkine başvurunuz.

USDA-NOP Güncel organik ticaret bilgilendirmeleri için https://www.ams.usda.gov/market-news/organic linkine başvurunuz

Standartlar

Hizmetler

Hemen bir müşteri temsilcisinden yardım alın
Organik tarım alanındaki hizmetler ve standartlar hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın

2012 yılında faaliyete başlayan Başak Ekolojik, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Ve Türk Akreditasyon Kuruluşunun denetimi sonucu verilen yetki doğrultusunda organik tarımda denetim ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

Başak Ekolojik

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin